Facebook LinkedIn YouTube

Navazujeme spolupráci s potenciálními dodavateli v rámci dostavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

09.07.2021

V minulých týdnech se uskutečnily dvě akce, při kterých jsme mohli diskutovat naši budoucí spolupráci s možnými dodavateli v rámci dostavby 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

První z nich se uskutečnila 24. června v prostorách francouzského velvyslanectví v Praze v rámci akce "French-Czech Suppliers´ Day", kterou pořádala francouzská společnost EDF. V rámci tohoto setkání byly představeny různé možnosti spolupráce mezi jednotlivými průmyslovými a dodavatelským subjekty u příležitosti výstavby nového bloku na Dukovanech. Naši společnost zde mezi dalšími více než 50 firmami reprezentoval obchodní ředitel Aleš Dokulil.

Mimo jiné i v návaznosti na tuto akci pak zástupci francouzského velvyslanectví, rada pro jaderné otázky Thierry Salmon a jeho poradce, přijali naši nabídku a navštívili naši společnost přímo v Třebíči. Zde jsme jim po ukázce výrobních prostor v průmyslové zóně představili naše zkušenosti a kompetence v oblasti jaderné energetiky a průmyslu.

Obě akce spojuje snaha zástupců francouzského jaderného průmyslu o zapojení českých jaderných dodavatelů do nabídky reaktoru EPR1200 pro JE Dukovany.