Facebook LinkedIn YouTube

Projekty pro (elektro)mobilitu příští generace

19.08.2020

NUVIA získala nové zakázky pro automotive doma i v zahraničí

Společnosti NUVIA se v oblasti vývoje a výroby robotických stanic pro automobilový průmysl podařilo v červnu 2020 získat nové zakázky v celkové výši 4 miliony eur. Dodané automatizované strojní zařízení bude sloužit především ve výrobních linkách produkujících komponenty vytápění a chlazení automobilů různých typů a značek. Přičemž dvě nové technologie mají být zaměřeny na výrobu termostatových sestav pro tradiční vozidla poháněná spalovacím motorem, dva další stroje budou vyrábět komponenty pro vnitřní vytápění a chladiče bateriových zdrojů elektromobilů. Pro topné články elektromobilů zde budou použity komponenty vysokonapěťového kladného teplotního koeficientu (PTC) příští generace. Zařízení pro výrobu chladičů umožní jak konečnou montáž, tak i testování a požadované nastavení řídicí elektroniky pro širokou škálu typů bateriových zdrojů.

Všechny zmíněné projekty představují špičkovou úroveň automatizace a integrace inovativních technologických a robotických systémů. Stroje budou kromě České republiky instalovány také v zahraniční.

Je potěšující, že po půl roce nejistot v automobilovém průmyslu se nám podařilo znovu navázat na úspěšnou spolupráci předchozích let.