Facebook LinkedIn YouTube

Ministr průmyslu Havlíček navštívil vývojové a výrobní pracoviště NUVIA v Třebíči

19.08.2019

Oficiální návštěva MPO na Vysočině.

Během oficiální návštěvy Vysočiny ve čtvrtek 15. srpna zavítal odpoledne vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček za doprovodu poslankyně Moniky Oborné a náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kukly také do naší společnosti.

Ve vývojovém a výrobním centru v průmyslové zóně představil předseda představenstva Martin Pazúr širokou škálu našich aktivit. Pan ministr se živě zajímal o detaily našeho podnikání, možné směry rozvoje společnosti i naše zahraniční projekty. Samostatným tématem diskuze byly naše aktivity v oblasti výzkumu a vývoje, kterým se kromě jiného věnujeme ve spolupráci se Státním ústavem radiační ochrany a Univerzitou obrany. Pan ministr i ředitel odboru jaderné energetiky MPO Tomáš Ehler přislíbili pomoc v oblasti mezistátního uznání metrologických typových zkoušek a certifikací měřicích zařízení, které vyvíjíme pro ukrajinskou jadernou energetiku.

Na závěr návštěvy následovala prohlídka výrobních prostor, kde se mohla delegace seznámit s činnostmi NUVIA v oblasti průmyslové automatizace a výroby radiometrických systémů.