Facebook LinkedIn YouTube

Cadarache: vysoké ocenění technického návrhu NUVIA.

29.07.2016

Pozitivní hodnocení od francouzské firmy AREVA.

Společnost NUVIA a.s. obdržela velmi pozitivní hodnocení od stavitele experimentálního jaderného reaktoru Julese Horowitze v Cadarache ve Francii, francouzské firmy AREVA:

Stavitel (AREVA) by rád vyzdvihl, že držitel zakázky (NUVIA a.s.) provedl perfektní práci v oblasti mechanické koncepce zdvihacího zařízení. Stavitel je v tomto ohledu obzvláště spokojen s navrhovaným technickým řešením.

Společnost NUVIA a.s. je generálním dodavatelem speciálních mostových jeřábů pro horké komory, které jsou budovány v rámci experimentálního jaderného reaktoru Julese Horowitze v Cadarache ve Francii. Koncovým uživatelem a investorem celého projektu je francouzský institut CEA, generálním dodavatelem je francouzská firma AREVA. Jeřáby budou sloužit během experimentů k transportu vysoce radioaktivních materiálů mezi jednotlivými komorami. Projekt zahrnuje design, výrobu, testování, instalaci a uvedení do provozu celého systému.

Zákazníkem NUVIA v tomto projektu je Centrum výzkumu Řež, zakázku realizujeme ve spolupráci s dalšími českými firmami IIG, MiCo a DEL a v tuto chvíli finišujeme design prototypů speciálních jeřábu.