Facebook LinkedIn YouTube

ATOMEXPO 2012 – Mezinárodní jaderné fórum

14.06.2012

Business Development Manager naší společnosti Valeriya Verbitskaya se společně s naším ruským partnerem - CJSC "NEOLANT" zúčastnila jednoho z hlavních fór týkajících se jaderné energie, pořádaného 4. - 6. 6. 2012 v Moskvě.

Hlavním cílem této společné účasti bylo prezentovat naše zařízení na charakterizaci odpadů na ruském trhu a také propagovat charakterizaci odpadů, která bude poskytovat top manažerům, kteří rozhodují, přesné informace a tak přispívat k obecnému posílení bezpečnosti, což bylo hlavním zájmem celého kongresu. Zástupce společnosti NEOLANT Vladislav Tikhonovskiy přednesl prezentaci, ve které se zmínil o hlavních problémech nakládání s radioaktivními odpady v Rusku a mezi nimi i o nedostatečné charakterizaci radioaktivních odpadů, včetně nedostatku efektivních zařízení.

Rozsáhlý program a účast 1300 delegátů z 53 zemí, včetně předních odborníků z USA, Brazílie, Evropy, Afriky a jihovýchodní Asie, stejně jako ze SNS, prokázaly rostoucí důvěru v oblast jaderné energetiky a pochopení nutnosti rozvoje tohoto odvětví. Cílem fóra bylo podpořit mezinárodní spolupráci pro mírové využití atomové energie a propagovat jaderné odvětví na globálním trhu s energií. Organizační výbor Fóra vedl generální ředitel společnosti Rosatom Sergej Kirienko.

V rámci fóra byla tradičně uspořádána speciální výstava a kongres o rozvoji jaderné energetiky. Výstavy se zúčastnily podniky ruského jaderného průmyslu a přední zahraniční firmy a také současní i potencionální dodavatelé zařízení a služeb pro průmysl, dále stavební, IT a poradenské firmy.